Na letišti s řízkama a Hemingwayem v kufru

,,Tak co, koupila jsi si něco?“

+ ,,Hemingwaye…“

– ,,Evel…zase?“

+,,Hm…já vim..“

Jdeme pomalým krokem hlavní ulicí Victorie a míjíme různé obchody. Gelato, suvenýry, butik, banka, White Spot. Je horko a my jsme po dlouhém dni unavení. Přijeli jsme brzo ráno, byli jsme na prohlídce Parlamentem Britské Kolumbie a navštívili jsme krásné muzeum. Viděli jsme toho hodně, a tak se teď jen touláme uličkami a koukáme kolem. Ikdyž nemáme skoro žádnou energii, pořád si užíváme čas, který trávíme společně. Moc nám ho totiž nezbývá. Najednou si všimnu krásného, starého knikupectví. Kývnu na ostatní, ať jdou napřed a že je doženu. V knihkupectví procházím poličku po poličce a hledám mého nejoblíbenějšího. Nemůžu ho najít, a tak se ptám paní u pokladny, zda by mi mohla pomoct. Vstřícně se usměje a vede mě uličkami až na samý konec místnosti. Chvilku hledá v krabicích, pak se ke mně otočí a podává mi to, co jsem tak moc chtěla: Hemingwaye. A ne jen ledajakého Hemingwaye, ale Hemingwaye, kterého jsem ještě nečetla (?!?!)!  Spokojeně zaplatím (no, spokojeně..), vycházím z knikupectví a usmívám se na svět, protože se už nemůžu dočkat, až si ho přečtu. V dálce vidím Morgan, jak na mě mává. Jdu jejím směrem a když k ní přijdu, ptá se, co jsem si koupila. Kajícně se culím a podávám jí mou novou knížku. Koukne se na ní a pak mi věnuje její to-snad-není-ani-možný pohled. Zná mě. Mým zlozvykem je totiž kupovat knížky. Kupovat knížky, číst je a mít hromádku těch nepřečtených na nočním stolku. Vracet se k těm přečteným a číst je znovu. Hledat v nich útěchu a únik od každodenních starostí. Přemýšlet nad nimi a spojovat je s určitými obdobími v mém životě. Kupuju knížky a balím je pomalu do kufru, abych si je mohla odvézt domů. Už se mi to totiž blíží.

Je květen, já si odškrtávám 9 krásných měsíců v Kanadě a nemůžu uvěřit tomu, že mi zbávají už jen poslední 2. Během dubna jsem se znovu přestěhovala, tentokrát do mé čtvrté a poslední host rodiny. Jela jsem na pár výletů a užívala si krásného počasí. Sešla jsem se s ostatními Rotary studenty, strávili jsme pár dní spolu a navštívili jsme Victorii a Vancouver. Byla jsem na distriktní konferenci a byla to nečekaně zábava. Vystupovala jsem na podiu a na pár minut se cítila jako very important person. Moc dlouho to ale netrvalo. Jela jsem poprvé do USA a hned po první hodině mi začali chybět zdvořilí Kanaďani a jejich „sorry“. Ale bylo to tam krásný, měli jsme grilovačku a já si dala šlofíka na sluníčku. Stala jsem se velmi zaneprázdněným člověkem a každý den jsem měla co dělat.

Když jsme byli na té konferenci, každý jsme měl za úkol říct pár vět o tom, co bylo naším nejlepším zážitkem běhěm pobytu v Kanadě. Tahle otázka je noční můrou pro všechny výměnný studenty, protože celej rok je tak nacpanej akcema a skvělejma věcma, že člověk fakt neví, co by vybral. Tak jsem nad tím nějakou dobu přemýšlela, a pak mi došlo, že vlastně vůbec není mým nejlepším zážitkem nějakej výlet, což jsem si původně myslela. Co mě za ten rok nejvíc bavilo a co mi dalo naprosto nejvíc zkušeností do života bylo potkávání nových lidí, komunikování s nimi a získávání nových kontaktů. Protože najednou jsem s lidmi mluvila o věcech, které mě zajímaly, ale nikdo o nich se mnou nemluvil. Najednou jsem mluvila s lidmi, kteří znali další lidi, a ti lidé mi pomohli dostat se tam, kam jsem chtěla. Protože když máte kontakty, můžete mít úplně cokoliv. Potkávání lidí a mluvení s nimi mi oteřelo bránu do světa a já si najednou přijdu jako v centru všeho dění. A vím, že až se jednou vrátím, budu schopná poslat email třeba člověku, co se zná se Stevem Forbesem i Billem Clintonem, a on se se mnou mile rád na pár minut sejde, abychom si popovídali o tom, jak jsme se za poslední dva roky měli. Jeden člověk mi jednou řekl, že mít kontakty a udržovat je je nejcennější rada, kterou mi může dát. A já v průběhu mého roku pochopila, že měl pravdu.

Na poslední 2 měsíce mám naplánovanou spoustu věcí. Na co se ale všichni těšíme nejvíc je BC Tour, aneb šestnáctidenní výlet po Britské Kolumbii s ostatními Rotary studenty. Odjíždíme 22.června a vracíme se 8.července. Po návratu budu mít už jen 6 dnů na rozloučení a balení a 14. jedu na letiště! Šílený, absolutně nechápu, jak to tak rychle celý uteklo. Domů se těším a zároveň netěším. Nedokážu si představit, že najednou přijedu domů, sednu si na postel, budu vedle sebe mít v kufru sbalenej celej jeden rok a pak co? Bude to strašně zvláštní a těžký. Už teď mám naplánováno několik výletů, budu se muset zabavit každý, abych to nějak přežila, hah. Nechce se mi odsud odjíždět, mám tady kamarády a normální život, kterej mě baví a kterej považuju za překrásnej. Mám tady spoustu vzpomínek a prožila jsem (a ještě prožiju!) nespočet skvělých momentů. Bude mi to všechno hrozně moc chybět, ale já se brzo vrátím. No a těším se domů! Těším se na všechno a na všechny, na rodinu a kamarády, na domov a jídlo. Těším se na odlet i na přílet, protože budu obklopená emocema. Těším se na letiště, protože tam bude spousta vzpomínek. Těším se na rodinu a na kamarády, kteří tam na mě budou čekat (mimochodem, moje máti prý nadělá řízky, aby tam nikdo nestál o hladu :D). Jsem teď zkrátka na rozcestí, kdy se na odjezd těším i netěším.

No! Problémky, že. Tak jo. Stydne mi čaj. Musím jít. Máme brunch, protože je dnes Den Matek. Popřála jsem všem mým host maminkách i té mojí, té vlastní. Té, bez které bych tady teď vůbec nebyla. Té nejlepší.

Tak maminky, všechno nejkrásnější! Zasloužíte si celý svět.

eevelka

P:S.: Rotary dalo dohromady video z našeho pobytu tady. Najdete tam 13 šťastných děcek z celého světa a příběh o tom, jak prožili nejlepší rok jejich života. Je to hezoučký a já u toho vždycky brečím. Tak abyste si taky mohli pofňukat, tady to je: https://www.youtube.com/watch?v=0zLsCoEwivk

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s