O hokeji, čokoládách a humrovi.

22. prosince 2018

E: ,,..mně je tak blbě…“

M: ,,Kolik jsi jich snědla?“

E: ,,Asi dvacet..“

M: ,,Evel…“

 

Válíme se v obýváku na gauči. Bolí mě břicho a všude kolem to vypadá jako po výbuchu boxu s bonbony a čokoládami. Jsem obklopena malými papírky a obaly a z posledních sil dopíjím horkou čokošku. S mojí host ségrou Morgan jsme se rozhodly udělat si krásný odpoledne, jely jsme do obchodu, nakoupily bambilion sladkostí za 40 dolarů, z knihovny si půjčily Pitch Perfect 3 a doma se svalily do křesel.

A tak si tady ležim, předávkovaná cukrem, pomalu už se začínám celá klepat a mít tik. Jsou Vánoce, celé město bliká světýlkama, vánoční koledy jsou slyšet na každém kroku a náš vánoční stromeček už pod sebou má pár dárků. Koukám na adventní kalendář, který v sobě má výborný čokolády, ale dnes je představa jediný další sladkosti extrémně bolestivá. Normálně bych se samozřejmě cítila trochu provinile kvůli všemu tomu přejídání se, ale jsou Vánoce, takže je to v pořádku, žejo. No. Přejídam se, hraju ryby na messengeru a žiju svůj nejlepší život. Tak.

Jak se tak válím po tom gauči, tak si najednou uvědomuju, jak to všechno utíká. Kristovy rány, jsou Vánoce. Jsem tady přes 4 měsíce a blížím se do poloviny celý mojí výměny. JAK? Je to asi tím, že každý den něco dělám. Teda snažim se o to.

  • Potkala jsem Santu! A dva jeho elfy! A společně s šestiletýma dětma jsem napsala dopis na Severní pól. Aby byli všichni o Vánocích s rodinou a v teple, no.
  • S Adelou a Francescou jsme jedly sushi. Zas a znova. Miluju ho.
  • Pomáhala jsem Rotary s meetingem pro budoucí výměnné studenty. A bylo to krásný. Viděla jsem v nich samu sebe, rok zpátky. Taky byli plní očekávání. Taky doufali, že všechno bude ok. Taky se asi trochu báli a taky byli odhodlaní jít si za svým snem. Možná taky hledali tu jednu správnou radu, která jim přinese trochu klidu a přesvědčení, že jim ten rok dá víc, než co jim sebere. Neměla jsem moc šanci jim nějakou takovou radu dát, a i kdybych jí měla, nevěděla bych, co jim vlastně říct. Asi jen to, že všechno bude v pohodě. Že přes všechny smutky to fakt bude krásnej rok, a že je strašně důležitý se věcem smát a nic nebrat vážně.
  • Vypravily jsme se s Adelou a Francescou na Winter Formal. Prostě ples, jo. Tak to bylo skvělý. Jedly jsme a tancovaly jsme při Party In The USA.
  • Byly jsme taky na vánočních trzích. A normálně tam měli i trdelník, jo! Skoro jak na Staromáku. Jen tady jsem to měla s výhledem na oceán.
  • A bruslily jsme v centru! Teda ten led byl hodně malej a lidí tam bylo moc, ale atmošku to mělo krásnou!

No, a tak. Dělam furt něco, keepin‘ myself busy.

25. prosince 2018

Je už večer, venku je zima a tma a my jsme všichni spolu doma. Sníh tady není, protože jsem na pravděpodobně jediným místě v celý Kanadě, kde skoro vůbec nesněží. Ale nestěžuju si! Za domem mám oceán, a když chci lyžovat, projedu celým městem na jeho druhou stranu a jsem v horách.

Je Christmas Day a my máme slavnostní večeři. Stejně jako my v Česku máme kapra, řízky a bramborovej salát, Kanaďani mají krocana s nádivkou a bramborama. Až na mojí rodinu, samozřejmě. Special flower. My máme humra, krevety a pečený brambory. Což ale považuju za mnohem lepší variantu.

Ráno jsme rozbalovali dárky. Host mamka vlítla do mýho pokoje a s jiskrama v očích mi natěšeně oznámila, že v noci přišel Santa. A tak jsme si sedli před krb a za tónů vánočních koled jsme začali rozbalovat. No, co vám budu povídat, žejo, dostala jsem obrovskou kupu krásnejch dárků. Tím nejlepším byl ale lístek na hokejovej zápas na mistráku juniorů mezi Kanadou a Českem!

31. prosince 2018

Takže jsme se s Morgan 29. prosince po obědě začaly připravovat. Ona měla na obličeji namalovaný kanadský vlaječky, já měla ty český. Ona si s sebou sbalila kanadskou vlajku, já tu českou, samozřejmě větší. Vyrazily jsem do arény, a když jsme tam přijely, byla jsem plná štěstí. Po 4 měsících vidět Čechy! A navíc mladý hokejisty! Paráda. Tak nějak jsem očekávala, že Kanada vyhraje, ale byla jsem si jistá, že to bude vážně nádhernej hokej. A taky, že byl! První skórovala Kanada, ale po pár minutách dali naši kluci gól a vyrovnali. Tak si to představte. Celá hala řve „Go, Canada, Go!“, a když se fanoušci trošku ztiší, začne řvát Evel. Pár Kanaďanů se pobaveně zasměje. Najednou se přibližuje naše šance a Machala dává gól. Evel vyskakuje a začíná pištět radostí. A piští. 10 sekund, 20 sekund. Kanaďani kolem ní se smějou a mají radost z toho, jakou má radost ona. Začíná hrát Zavolejte stráže z Ať žijí duchové! a Evel si ten moment strašně moc užívá. Objevuje se na kostce a to už se začíná smát celá hala. Když goal song skončí, Evel naprosto vyčerpaná a radostí bez sebe usedá zpátky na místo a vidí, jak se na ní všichni otáčí a usmívají se. A tak se usmívá taky. No, takže já jsem si to užila! Byl to krásnej zápas. A když pak všech 17 000 lidí zpívalo kanadskou hymnu, zpívala jsem taky. Přece jenom je Kanada i můj domov.

Momentálně jsem v obýváku a koukám na hokej, samozřejmě. Naši hrajou s Dánskem, a já tak nějak předpokládám, že my vyhrajeme. Je Silvestr a já ho strávím s Morgan a pár kamarádama. A budeme koukat na hokej :Dddd.

Kanadský Vánoce byly skvělý. Předpokládala jsem, že to bude těžký, nebýt na Vánoce doma v Česku, daleko od rodiny. No a hele! Vůbec ne! Vlastně to bylo mnohem lepší, než mimo Vánoce. Asi jsem už na takový tý hranici, kdy vim, že tady všechno rychle utíká a já nechci ztrácet čas nějakým velkým steskem. :Ddd

Za dva dny se stěhuju do nový rodiny. Nebudu kecat, nechce se mi odsud. Už jsem tady doma, představa balení se mi nelíbí. Ale těším se na nový věci! Na změnu. Vím, že to bude v pohodě. It is what it is, žejo.

Tak. Je 3:09pm. V Česku už je Nový rok. Všichni teď asi slaví, koukaj na ohňostroje, pijou šampaňský, jí chlebíčky, a až za pár hodin vystřízliví, dají si novoroční předsevzetí. Tak snad budou mít krásnej rok. Přeju jim spoustu zdraví, lásky, radosti a úspěchů.

A taky aby jim ta novoroční předsevzetí vydržela aspoň týden.

eevelka

 

Reklamy

1 komentář: „O hokeji, čokoládách a humrovi.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s