O Canada, our home and native land!

37536390_1783644905004011_8346877311773048832_n

Tak mě tady máte!

/Hi, sweetie, it´s so nice to finally meet you, how are you doing? How was the flight? Have you already had our sushi? Oh darling, you definitely must try it out! Vancouver has like 600 sushi restaurants. Yeah!/

/Have you had our sushi? Oh yes, and how was it? Did you like it? Was it good? Honey, you´re supposed to like it so you better do. Haha!/

/Oh, welcome to our town! You know, there won´t be just these sunny days..sometimes you´ll feel alone and you´ll miss your home. But come on baby, you can call us whenever you want to! You´re now part of us and we´re here, ready to help you./

/How old are you? 16? Wow, you´re very brave! You know what, I have got 3 daughters..you´re gonna be my fourth!/

/Once you´re here, you´re part of this family./

Jen tak pro začátek.

No. Takže takhle se tady mam. Tati, mami. Já bych řekla, že dobrý.

Přiletěla jsem do Vancouveru, po cestě jsem spala asi hodinu. Uviděla jsem první francouzský nápisy a trochu se zděsila. Jo, dobrý, je to Vancouver. Přešla snad celý letiště a uviděla dva totemy. V hlavě slyšela myšlenky na blížící se kontrolu na imigračním. Snad mě tam pustí. Snad jo. Zhluboka se nadechla a šla. První kontrola v pohodě. Zmákla to. Na další čekala asi půl hodinky. Ta taky fajn..nabušenýmu chlápkovi začla vyprávět o českým pivu. No. Ale dobrý. Usmál se a popřál mi hezkej rok.

V letištní hale na mě čekalo asi 8 lidí. Host rodiče a *sweeties, darlings or whatever* z Rotary. Měli pro mě kytku a nápisy. Fakt že jo! Sweeties. Něco mi tam zrovna spadlo do oka, náhodičky, znáte to. Nojo. Jeli jsme pak domů a zastavili se pro pizzu. Začátek dobrej, žejo! Pak jsme jí snědli u našeho bazénu, podsvícenýho. Hned vedle našeho baráku, novýho a krásnýho a velikýho. Na naší zahradě..obrovský,barevný a překrásný. Nojo.

Den po mým příletu jsme jeli pro ségru. Host ségru. Se kterou jsem se viděla 3 dny předtím v Praze. Se stane! Tak jsem jí přivítala doma. Je skvělá. Plná radosti a tak. Padly jsme si. Myslim si, teda.

Včera jsme s rodinkou zamířili do centra. NA SUSHI. No. :). To byla sranda. Ono ikdyž chcete jíst něco jinýho než sushi, stejně vám přinesou sushi. I´m supposed to like it. So I do.

Večer jsme šli do divadla pod hvězdama. Muzikál. Trošku na mě šly mdloby, když jsem si představila muzikál v angličtině. Ale dobrý, tyjo! Šlo to! Actually all good! A když se smáli ostatní, smála jsem se taky.

Vancouveru říkají Van. Je to dost multi-kulti město. Teda mně to spíš přijde jako asijské město. Jsou tam mrakodrapy a vysoký budovy. Hned vedle mrakodrapů jsou malinký domečky. Roztomilé. Je to nejdražší město světa. Údajně. Auta mají naprosto krásný espézetky. Je tam psáno *beautiful british columbia*. Nelže. Nejhorší částí Vanu je podle místních Richmond. Především traffic. A je to tak.

Je tady krásně. Pořád jím říkám, jak je to tam dechberoucí. Ale tu největší krásu jsem ještě neviděla. Já vim, achjo achjo achjo. HORY. V BC je teď na 700 požárů a kouř z nich zavalil Vancouver a okolí. Někdy prosvitne slunce, někdy ne. Hory ale vidět nejsou. To krásný panorama Vancouveru taky neni. Čekam na to každym dnem a už se nemůžu dočkat.

První Rotary meeting! Dnes. 6AM vstávačka. 6,30AM odjezd. Schůzky mají každý čtvrtek od 7 ráno. Jo, zabijácký. ALE! V golfovým klubu. Snídaně se spoustou ovoce, slaniny, lívanců a javorovýho sirupu. JO! A všichni jsou milý. Jsem jejich *sweetie, darling, honey a baby*. Je jich tam aspoň 70. A jsou skvělý! Hlavně prezident Keith. Jsme si padly do oka. Myslim.

Když mě tam dneska vítali a hned ze začátku zpívali sborově kanadskou hymnu – O Canada-, uvědomila jsem si, jak krásná je nejenom ta země, ale i ti lidi v ní. Tolik slušnosti, dobra, úsměvů, pozitivity, pokory a lásky jsem ještě neviděla.

Jo, v týhle zemi to rok zvládnu. Bez obav.

eevelka

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s