přípravy

Tak jo, v pátek bylo 13. července a tím se začal odpočítávat můj poslední měsíc doma. Uvědomila jsem si, že bych měla pomalu přemýšlet nad balením a případně dokoupit různé potřebné věci, takže! Mám novej kufr, jakože fakt obrovskej a momentálně přemýšlím, co do něj vlastně dám, hh.

Začínám plánovat, komu dovezu jaký dárky a kolik místa si mám nechat v kufru na dárky pro mě. Sepisuju si tzv. Bucket list, kam bych měla uvést všechno, co chci navštívit v okolí Vancouveru a v něm. Takže vlastně, jo, všechno. Mám doma 3 knížky Angličtiny pro samouky a snažím se nacpat do hlavy co nejvíc slovíček. Na Youtube se učím anglicky španělštinu, protože jí budu mít ve škole a hodilo by se mi umět aspoň základy. Články! Prohledávám internet a zjišťuju si o BC co nejvíc informací, ať už potřebných (všechny zastávky autobusu ve Vancouveru jsou na znamení?!), tak těch banálních (Vancouver je rájem kuřáků marihuany a alkohol se schovává do papírových sáčků). Připravuju si záložní plány pro případ, že si tam nenajdu žádný kamarády (pozorování velryb a navštěvování letňáku (co je zadarmo!) vůbec nezní špatně,žejo). Představuju si, jak se snad zapojím do místního týmu roztleskávaček a ta jejich sukýnka a třásně budou zdobit celej můj pobyt.

Ne, vážně. Chci toho vyzkoušet co nejvíc a zažít věci, který prostě už jinde nebudou. Vancouver je mou bránou do světa a já se konečně vydávám na dlouhou cestu, která mě dovede někam, nevím kam. Udělá mě jiným člověkem a neskutečně mě obohatí. Já se těším!!

Vízum! Vízum, vízum, ach bože. Zmatky. První dojmy z tohohle papírování byly jednoznačný: co:)? Nechápala jsem, jak přesně to funguje. Elektronická registrace eTA? Study permit? Kanadská ambasáda v Praze se vízům vůbec nevěnuje? Aha. Tak jo. Tápala jsem, fakt pořád a pořád jsem něčemu nerozumněla, ale nějak jsem si domýšlela to ostatní. Pro nás – studenty vyjíždějící studovat – neplatí to „elektronické vízum“ eTA (jako pro ostatní lidi, co jedou do Kanady), ale my místo toho máme Study permit – povolení studovat. Nahrazuje to to eTA a potřebujeme k tomu potvrzení od kanadské školy o přijetí ke studiu a dalších xy papírů, no. Už to mám pár dnů odeslaný, čekám na schválení (modlím se za schválení!) a doufám, že už nic nebudu muset vyplňovat a scanovat a kopírovat a…jsem u toho zase málem ztratila nervy. Mám takovej pocit, že jsem tam možná něco vyplnila blbě, ale víte co..se uvidí.

Za týden k nám dorazí kanadská rodina, tak jsem na to fakt zvědavá. Doporučila jsem jim český pivo a svíčkovou.

Zatím se nijak nebojím. Vlastně vůbec. Až mě to trochu děsí. Tipuju si, že to přijde pár dnů před odletem, společně s mou zoufalostí ohledně balení, ale tak co. To k tomu patří, žejo..no, snad jo.

Asi o mně zas uslyšíte až budu mít těsně před odletem a budu ze sebe muset nějak dostat ty úzkosti a přicházející strachy, hah. Tak do tý doby, pa!

eevelka

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s